Ефекти

«Все нове - це добре забуте старе!» Це твердження можна застосувати до багатьох речей. Не виключенням є і меблі з патиною, яка, не встигнувши покинути виробничий цех, встигла «постаріти».

Мистецтво старовини

Патина - це природне явище, з яким в природних умовах піддається метал, деревина. Спочатку вона була помічена на золотих, срібних і мідних монетах. Під впливом навколишнього середовища і часу на поверхні стало утворюватися напилення, яке надавало предметів інший вид. Фарби ставали яскравішими, виявлялися тріщини, затемнення. Таким чином проявлявся процес окислення поверхні, що отримав назву патинування. Предмети, покриті таким нальотом, мали високу вартість.
Розглядаючи антикварні предмети, неозброєним оком можна побачити природну патину. Благородно старіє меблі з дорогого масиву, тому цінителі мистецтва прагнуть дістати її в своє користування. Але ціна антикварних речей занадто висока і доступна не всім. З огляду на потреби людей, сучасні технологи розробили методику штучного старіння деревини і МДФ. Таке нововведення отримало термін «патинування».
Саме слово патина походить з італійської мови і має два значення. Перше з них - це природний наліт, який утворюється на поверхні каменя, металу або дерева. Також під патиною може матися на увазі штучна плівка, яка створюється для того, щоб надати виробам антикварний вид.
Людині, яка бажає купити кухню в стилі ретро, ​​підійдуть меблі з патиною або гарнітур з ефектом старовини, часто використовується в стилі прованс. Приємний момент - не тільки зовнішній вигляд старовинних меблів, але і ціна, вигідно відрізняється від антикваріату. Деякі люди, побачивши на меблів фасади з нанесеною патиною, задаються питанням - чи можливо створити такий ефект своїми руками, щоб оновити зовнішній вигляд обридлих меблів. Звичайно, можливо. Для цього будуть потрібні знання, навички художника або залучення людини з творчими здібностями, який своїми руками зможе надати кухонного гарнітуру або інших меблів необхідний ефект.

Патинування дерев'яних поверхонь

Ефект патини на натуральних фасадах виглядає дуже нетривіально і витончено. Патинування деревини полягає в швидкому, але практично ювелірному її состаривании за допомогою особливих патинують засобів і подальшої шліфовки після кожної обробки матеріалу, а також покриття дерева спеціальними фарбами таким чином, що поверхня починає набувати не тільки рельєф, а й зістарений колір.
Професійна патина для дерева ідеально підходить для робіт з меблями з масиву. Це особливий розчин синтетичного бітуму. Зверху його покривають воском, маслами, Шелак і різними нітро матеріалами. При цьому такий продукт не має запаху і наноситься дуже легко. Крім того, існує ще кілька типів патинують речовин, які можна наносити на дерев'яну поверхню. Все залежить від того, якого ефекту в результаті бажає досягти виробник.
  • Густа патина. Це своєрідні пастоподібний матеріал. Він окисляє поверхню меблів за рахунок наявності двох фарб: базової і фінішної. За рахунок окислення двох матеріалів досягається ефект позолоти або іржі.
  • Рідка патина. Це спеціальний лак, який надає ефект старовини. Тобто, після його нанесення меблі набуває жовтого відтінку. При патинуванні дерева використовується як фінішне покриття.
  • Патина на водній основі. Дуже добре підходить для рельєфних поверхонь! Таку глянсову акрилову фарбу найкраще наносити, використовуючи кисть або губку. Важливо встигнути провести всі роботи, поки патина не висохла. Такий матеріал випускається в білому, чорному, іржавому і зеленому кольорах. Дизайнери часом на одному виробі використовують відразу всі кольори.
  • Фацетний лак. Виготовлений на основі води і в міру висихання розтріскується. Чим більше шарів такого лаку нанесено на дерев'яну поверхню, тим більше тріщин, які надають ефект старовини. Випускають фацетний лак в самих різних кольорах: від прозорого до бірюзового.
Image
Image

Патинування металевих поверхонь

Патину імітують, завдаючи на поверхню металу спеціальні склади, зазвичай містять кислоти і окислювачі. Невеликі деталі занурюються в розчин цілком, а більші патинують тампоном або кистю. Поєднання різних складів і різних металів дає різні колірні ефекти. Майстри знають: бронза найбільш виграшно виглядає з зеленим нальотом, мідь - з шоколадним, а срібло - з димчасто-блакитним.
  • Ржавіння. У деяких випадках в процесі патинування на металі з'являється іржавий наліт, який потрібно зчищати. Якщо, звичайно, виробник не збирається зробити іржу елементом декору - таке теж буває. А ще домогтися швидкого іржавіння можна, зануривши металевий виріб в суміш перекису водню, оцту і звичайної солі.
  • Термообробка. Метал, поміщений в піч або під газовий пальник, починає послідовно змінювати колір. Доводячи виріб до певної стадії, його різко припиняють нагрівати, таким способом можна навіть ділянки однієї деталі пофарбувати в різні відтінки. Метод копчення металу заснований на використанні диму. Частинки кіптяви міцно зчіплюються з поверхнею покритого оліфою металу.
  • Пігментація. Є матеріали, які через їх властивостей або високу вартість мало хто ризикне опустити в хімічний розчин або засунути в піч. М'які метали погано переносять хімічне патинування, а золоте покриття занадто дорого для ризикованих експериментів. У таких випадках на допомогу майстрам приходять традиційні або спеціальні фарби і лаки. Вони наносяться на метал тонким шаром, а потім знімаються з опуклостей, але залишаються в поглибленнях.
Ринок меблів сьогодні пропонує різні стильові і декоративні напрямки. І останнім часом серед них на принципово новий рівень виходить зістарені меблі, яка приваблює особливу увагу на виставкових експозиціях. Адже навіть недорогі меблі, маючи патиновані фасади, може ввести в оману практично будь-якої людини своєю витонченою аристократичністю.

Контакти

    • вул. Технічна бічна,1, с. Підбірці Львівської громади., Україна
    • +38032 225-3957
    • +38032 225-3999
    • +38032 225-3988
    • +38066 735-4074
    • +38073 434-4043
    • +38098 987-8831

  • fius-lviv@ukr.net

    Search